По телефону не консультую

Консультацію можна отримати тільки безкоштовно в онлайн чаті

Пишіть на пошту: advockat_@ukr.net

Для замовлення послуги спочатку напишіть мені в Telegram або на email

p-krug-min

Автор статті:

Адвокат Нечай Руслан Васильович

p-krug-min

Відшкодування збитків при ДТП з винуватця

Якщо постраждали внаслідок ДТП, не відкладайте звернення до адвоката в довгий ящик. Що раніше ви звернетеся по допомогу, то більше шансів отримати максимальну виплату компенсації.
Я допоможу отримати справедливу компенсацію за шкоду, заподіяну в результаті ДТП.

Коли відшкодування шкоди при ДТП необхідно вимагати з винуватця?

Пересування на автомобілі — це не тільки зручно, а й небезпечно. Щодня на дорогах України стаються десятки тисяч ДТП. Внаслідок цих аварій люди отримують травми, а автомобілі механічні пошкодження.

Якщо ви стали учасником ДТП, важливо знати, в яких випадках ви можете вимагати відшкодування шкоди з винуватця аварії.

Ось найпоширеніші ситуації, коли відшкодування шкоди потрібно вимагати з винуватця ДТП:

  • Сума матеріального збитку з урахуванням зносу перевищує ліміт страхової компанії. Наприклад, якщо вартість відновлення вашого автомобіля становить 210 000 гривень, а ліміт страхової компанії — 160 000 гривень, ви можете стягнути з винуватця різницю в 50 000 гривень.
  • У вас старенький автомобіль зі значним зносом деталей. Тоді страхова компанія винуватця виплатить вам страхове відшкодування за вартістю пошкоджених деталей зі зносом. А різницю між страховою виплатою та ремонтом вашого транспортного засобу має компенсувати винуватець ДТП.
  • Збиток було заподіяно не під час руху, наприклад, при необережному відкритті дверей автомобіля на стоянці. У цьому випадку ОСЦПВ не діє, і ви можете вимагати відшкодування збитку з винуватця в повному обсязі.
  • Винуватець аварії заподіяв вам шкоду здоров’ю, і сума збитку перевищує ліміт страхової компанії. У цьому випадку ви можете стягнути з винуватця різницю між лімітом страхової компанії і збитком.

Що можна стягнути з винуватця ДТП як відшкодування шкоди?

Матеріальний збиток, заподіяний вашому автомобілю. При цьому відшкодуванню підлягає різниця між страховою виплатою і вартістю ремонту вашого автомобіля.

Шкода, заподіяна вашому здоров’ю. У цьому випадку відшкодування здійснюється, якщо розмір шкоди здоров’ю перевищує ліміти страхової компанії.

Моральна шкода. Компенсація моральної шкоди стягується з винуватця ДТП у судовому порядку незалежно від виплати страхового відшкодування.

Отже, з винуватця ДТП можна стягнути:

  1. Матеріальний збиток — це вартість ремонту або заміни деталей пошкодженого автомобіля. Під час розрахунку матеріальної шкоди враховуються зношеність деталей і вартість усіх робіт з відновлення автомобіля.
  2. Витрати на евакуацію та зберігання автомобіля — це витрати на транспортування автомобіля на сервіс або з місця аварії та на його зберігання протягом ремонту.
  3. Втрата товарної вартості автомобіля — це зниження вартості автомобіля після ремонту.
  4. Моральна шкода — це фізичні та психологічні страждання, яких потерпілий зазнав унаслідок ДТП.
  5. Втрачена вигода — це доходи, які потерпілий міг би отримати, якби не потрапив у ДТП.
  6. Витрати на лікування та реабілітацію — це витрати на медичну допомогу, а також на реабілітаційні заходи, які необхідні для відновлення здоров’я потерпілого.
  7. Виплати при втраті годувальника — це грошові кошти, які виплачуються родині загиблого в ДТП годувальника.
  8. Витрати на послуги оціночної компанії, юриста, поштові витрати — це витрати, які потерпілий поніс у зв’язку з ДТП.

Щоб стягнути збитки з винуватця ДТП, необхідно виконати такі дії:

Зберіть необхідні документи. До них належать:

  • Довідка з місця ДТП;
  • Постанова про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності та визнання його винуватцем ДТП;
  • Експертиза вартості відновлювального ремонту;
  • Акти страхової компанії про огляд пошкоджень транспортного засобу;
  • Довідки про вартість відновлювального ремонту або заміни пошкоджених деталей автомобіля;
  • Довідки про вартість евакуації та зберігання автомобіля;
  • Довідки про втрату товарної вартості автомобіля;
  • Документи, що підтверджують моральну шкоду;
  • Документи, що підтверджують втрачену вигоду;
  • Документи, що підтверджують витрати на лікування та реабілітацію;
  • Документи, що підтверджують витрати на послуги оціночної компанії, юриста, поштові витрати.

З чого почати стягнення шкоди з винуватця ДТП?

Направте претензію винуватцю ДТП. У претензії необхідно вказати, яку шкоду ви вимагаєте стягнути, і додати до неї необхідні документи.

Якщо винуватець ДТП не задовольнить вашу претензію, зверніться до суду. У позовній заяві необхідно вказати, яку шкоду ви вимагаєте стягнути, і додати до неї необхідні документи.

Строк позовної давності за вимогами про відшкодування шкоди становить три роки. Це означає, що ви можете звернутися до суду з вимогою про відшкодування шкоди протягом трьох років з моменту ДТП.

Що робити, якщо в ДТП загинула близька людина?

Дорожньо-транспортна пригода зі смертельними наслідками — це завжди трагедія, яка може обрушити життя сім’ї та друзів загиблого. У такій ситуації важливо знати, які виплати належать потерпілим і як їх отримати.

У разі смерті потерпілого внаслідок ДТП здійснюються такі види виплат:

Страхова виплата. Вона надається в розмірі, встановленому договором страхування цивільної відповідальності автовласника. Насамперед таке право надано членам сім’ї загиблого (дружині, батькам, дітям, а також особам, які перебували на його утриманні).

Компенсація витрат на поховання. Вона надається в розмірі фактично понесених витрат на поховання. До витрат на похорон належать такі:

  • придбання труни та ритуального інвентарю;
  • транспортування загиблого до місця поховання;
  • підготовка місця поховання тощо.
Отримати виплати в разі ДТП зі смертельними наслідками можна, звернувшись до страхової компанії, винуватця аварії або суду. Для цього необхідно зібрати необхідні документи, подати заяву про виплату страхового відшкодування або позовну заяву.

Як скористатися моїми послугами у сфері відшкодування збитків при ДТП?

Дуже переконливе прохання, не треба мені одразу дзвонити та розповідати про свої проблеми, або не дай боже починати розмову зі слів «а підкажіть». По-перше, на слух юридична інформація дуже складно сприймається. А по-друге, у юридичній роботі дуже важливими є документи, а не слова. Тому спочатку детально опишіть свою проблему мені на Telegram, плюс надішліть всі наявні у вас документи. Я проаналізую вашу ситуацію, подивлюся документи, і відпишуся вам щодо ціни послуг та по ситуації в цілому. Далі, якщо вас влаштує моя ціна, тоді вже зізвонимося, укладемо договір і я почну працювати.

Щодо консультацій: Я не надаю ні платних, ні безкоштовних юридичних консультацій, тим більше будь-яких консультацій по телефону. Якщо вам потрібно просто проконсультуватися і ви не збираєтесь замовляти будь-які послуги та наймати адвоката, шукайте на інших сайтах, тут консультації не надаються.

Добавить комментарий