Консультації не надаються
Нижче ви можете завантажити зразок позову про скасування напису
Для заказа послуг пишіть у Telegram
Або можете замовити написання зразка позову особисто для вас
Автор статті:
Адвокат Нечай Руслан Васильович
Зразок позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню
Нижче ви знайдете зразок позову про скасування виконавчого напису нотаріуса. Але я вам пропоную ще одну опцію, це написання зразка позову конкретно за вашими документами за ціною 2000 грн. За цю суму ви отримаєте повністю готовий шаблон позову про скасування виконавчого напису, який вже без будь-якого редагування потрібно буде просто роздрукувати і подати (або надіслати поштою) до суду. Для замовлення зразка позову пишіть мені в Telegram.
Позивач:
Відповідач:
Третя особа:
Печерський районний суд міста Києва
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15
Іванова Світлана Василівна
ІПН 2000000000
08290, Київська область, Ірпінський район, с.м.т. Гостомель, вул. Покровська, 3-Д кв. 18. Покровська, 3-Д кв. 18
Номер засобу зв’язку відсутній
Акціонерне товариство КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК»
01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1-Д
Код ЄДРПОУ 14360570
Тел. (056) 789-60-21
Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу,
Швець Руслан Олегович
реєстраційний номер облікової картки платника податків — не відомий
01001, м. Київ, вул. Лютеранська, буд. 3 А, офіс 31
Тел. 451-63-05, (095) 314-44-40
Офіційна електронна адреса не відома.
Ціна позову: немайновий характер
Позовна заява
про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню
01 грудня 2017 року за заявою Акціонерного товариства КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК» (далі — Відповідач) Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швець Русланом Олеговичем (далі — Третя особа) було вчинено виконавчий напис за реєстровим № 231 (далі — Виконавчий напис) про стягнення з Іванової Світлани Василівни (далі — Позивач) на користь АТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованості за Кредитним договором від 26 вересня 2007 року в розмірі 452 665 грн. 20 коп.
Позивач просить визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню на підставі такого:
По перше:
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем і за умови, що від дня виникнення права вимоги минуло не більш як три роки, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більш як один рік.
26 вересня 2007 року між Івановою Світланою Василівною та АТ КБ «ПРИВАТБАНК» було укладено Кредитний договір, згідно з умовами якого Банк надав Позичальнику кредит у розмірі 10 000 дол. США строком користування до 21 вересня 2009 року.
Виконавчий напис вчинено 01 грудня 2017 року — через вісім років з дня виникнення права вимоги, що є прямим порушенням Закону України «Про нотаріат».
По-друге:
Згідно з ч. 1 ст. 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що від дня виникнення права вимоги минуло не більш як три роки, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більш як один рік.
На момент вчинення виконавчого напису Відповідач не надав нотаріусу документів, які б підтверджували безспірність вимог, а сама по собі заборгованість була спірною, виходячи з такого:
Верховний Суд України 14 лютого 2018 року у справі №564/2199/15-ц зробив правовий висновок щодо претензій банку до позичальників.
Так, суд постановив: «Кредитний договір припиняє свою дію з дати направлення боржнику вимоги про дострокове погашення всієї суми боргу, тож вимоги про стягнення процентів після цієї дати задоволенню не підлягають».
Верховний Суд у зазначеній справі послався на ст. 611 ЦК України та зазначив: «після того, як кредитор надіслав боржнику вимогу про дострокове погашення кредиту, він змінив строки повернення кредиту, передбачені кредитним договором. Тобто, визначений строк повернення кредиту частинами до 2022 року, був правомірно змінений кредитором на повернення всією сумою у строк 30 днів з моменту отримання вимоги».
Водночас сам кредитний договір припинив свою дію з дати направлення вимоги про дострокове погашення кредиту. Оскільки кредитний договір припинив свою дію, то у кредитора відсутні підстави для стягнення процентів після дати направлення вимоги про дострокове припинення кредиту.
Тобто, після 21 вересня 2009 року Банк не мав права нараховувати Позичальнику проценти за Кредитним договором.
Однак, до суми, що стягується за виконавчим написом входять проценти, що нараховувалися до 01 грудня 2017 року (дату вчинення виконавчого напису).
Факт нарахування Банком процентів після припинення дії кредитного договору — свідчить про спірність заборгованості на момент вчинення виконавчого напису.
Відповідно до Листа ВССУ від 07.02.2014 «Щодо судової практики розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову у їх вчиненні», у разі вчинення виконавчого напису за відсутності доказів, які б підтверджували факт безспірної заборгованості, такий виконавчий напис має визнаватися таким, що не підлягає виконанню.
Отже, однією з об’єктивних причин оскарження виконавчих написів є поверхневий підхід нотаріуса до вирішення питання щодо можливості вчинення виконавчого напису в кожному конкретному випадку. Поза увагою нотаріуса часто залишається те, що стягувачі, звертаючись за вчиненням виконавчого напису, необґрунтовано завищують суми своїх вимог, включаючи до їхнього складу всі санкції, комісії, винагороди, або звертаються щодо стягнення спірного боргу.
Як зазначалося, виконавчий напис на договорі іпотеки/застави може бути вчинено лише в разі, коли вимоги кредитора є безспірними, і з моменту виникнення права на позасудове вирішення спору минуло не більше трьох років (строк позовної давності).
Відповідно до Листа ВССУ від 07.02.2014 «Щодо судової практики розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову в їх вчиненні», можливість реалізації права на звернення з позовом про оскарження нотаріальної дії або відмову в її вчиненні обмежена загальним строком позовної давності, що визначається у ст. 257 ЦК та становить три роки.
Згідно з ч. 3 ст. 15 ГПК, Справи у спорах за участю боржника і стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягнутого за виконавчим написом нотаріуса розглядаються господарським судом за місцезнаходженням Відповідача або за місцем виконання виконавчого напису нотаріуса на вибір Позивача.
Аналогічна норма закріплена і в п. 12 ст. 110 ЦПК, яка надає Позивачу право пред’являти позови за загальною підсудністю за місцезнаходженням Відповідача так і за місцем виконання виконавчого напису нотаріуса.
Вищевказана правова позиція щодо підсудності також викладена в Листі ВССУ від 07.02.2014 «Щодо судової практики розгляду справ про оскарження нотаріальних дій або відмову у їх вчиненні».
Даний позов пред’являється за місцем знаходження Відповідача.
Відповідач знаходиться за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1-Д (Печерськ. Грушевського, 1-Д (Печерський район м. Києва), що підтверджується інформацією з офіційного сайту НБУ
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 184, 187, 190, 197, 210, 211, 217 Цивільного процесуального кодексу України,
ПРОШУ:
1. Прийняти цю позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі;
2. Визнати Виконавчий напис вчинений 01 грудня 2017 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швець Русланом Олеговичем за реєстровим № 23138 про стягнення з Іванової Світлани Василівни на користь АТ КБ «ПРИВАТБАНК» заборгованості за Кредитним договором від 26 вересня 2007 року в розмірі 452 665 грн. 20 коп. такою, що не підлягає виконанню.
3. Судовий збір, сплачений Позивачем при подачі позову до суду, покласти на Відповідача у справі.
Додатки:
1. Докази сплати судового збору;
2. Копія кредитного договору;
3. Копія виконавчого напису вчиненого 1 грудня 2017 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швець Русланом Олеговичем за реєстраційним № 231;
4. Копія Свідоцтва про шлюб від 19 квітня 2018 року;
5. Копія Паспорта та витягу з ЄДДР за місцем проживання позивача.
«____» вересня 2023 года Іванова С.В.
Як скористатися моїми юридичними послугами з написання позову?
Переконливе прохання, не потрібно мені одразу телефонувати і розповідати про свої проблеми, або не дай бог починати розмову зі слів «а підкажіть». У мене немає людини, яка б приймала дзвінки і давала клієнтам рекомендації по телефону. Тому для замовлення написання позову вишліть мені на Telegram постанову приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження з ідентифікатором доступу. Це потрібно для того, щоб я зміг із системи витягнути копію самого виконавчого напису нотаріуса.
Щодо консультацій: Я не надаю ні платних, ні безоплатних юридичних консультацій, тим більше будь-яких консультацій по телефону. Якщо вам потрібно просто проконсультуватися і ви не збираєтеся замовляти написання позовної заяви про скасування виконавчого напису, шукайте на інших сайтах, тут консультації не надаються.
Як все-таки замовити написання позову за 2000 грн.?
Крок 1: Початок процесу
Чітко і ясно напишіть мені на Telegram про те, що ви хочете замовити написання позову про скасування виконавчого напису за 2000 грн. Не потрібно мені дзвонити або писати в Telegram питання на кшталт «а що вони можуть зробити», «а як зняти арешт», «а що буде, якщо не платити кредит» тощо. Я не даю консультацій, я просто готую для вас юридичні документи. Саме така співпраця дозволяє мені надати вам послугу з написання позову за найнижчою ціною.
Крок 2: Підготовчий етап
Щоб почати процес написання позову, надішліть мені на Telegram усі отримані від приватного виконавця документи. Якщо у вас є копія виконавчого напису — надсилайте її теж. Я скористаюся ідентифікатором доступу, який зазначено в постанові про відкриття виконавчого провадження, увійду в систему і витягну копію виконавчого напису та інші необхідні мені документи. Суть підготовчого етапу в тому, щоб витягнути із системи копію самого виконавчого напису (вона обов’язково потрібна для оскарження). Якщо в системі виконавчого напису немає, я попрошу у вас адресу електронної пошти і на неї вишлю зразок листа на ім’я приватного виконавця з проханням внести в систему копію виконавчого напису. Далі вам потрібно буде внести свої дані в лист і вислати його на адресу приватного виконавця.
Крок 3: Аналіз та інформування
Далі я проаналізую всі документи, які ви мені надіслали, на предмет того, чи достатньо їх мені для написання позову, і якщо документів достатньо, то дам вам номер картки для оплати.
Крок 4: Підготовка позову
Після вашої оплати я приступаю до підготовки позову за вашими документами. У вартість включено не тільки підготовку заяви про скасування виконавчого напису, а й підготовку заяви про забезпечення позову. Це особливо актуально, якщо у вас є арешт на картці або відбувається списання грошових коштів з банківської картки.
Крок 5: Отримання документів
Через 48 годин після оплати ви отримаєте від мене повний пакет документів на вашу електронну пошту:
- Позовна заява про скасування виконавчого напису;
- Заява про забезпечення позову;
- Квитанція про оплату судового збору за подання позову;
- Квитанція про оплату судового збору за заяву про забезпечення позову;
- Усі додатки (додатки) до позову;
- Детальна інструкція щодо надсилання документів до суду.
Крок 6: Подання до суду
Вам залишається лише роздрукувати, підписати і додати копії квитанцій про оплату судового збору. Потім відправити все поштою до суду. Весь судовий процес відбуватиметься у спрощеній формі без виклику сторін. На суд ходити не потрібно.
Розмір судового збору, який вам доведеться сплатити для подачі позову до суду: Відповідно до поточних ставок на 2023 рік, судовий збір становить 1073 грн. 60 коп. за позовну заяву та 536 грн. 80 коп. за заяву про забезпечення позову. Якщо вам не потрібне забезпечення позову, ви економите 536 грн. 80 коп.
Крок 7: Очікування рішення і закриття
Після подання позову до суду, весь подальший процес суду ви можете відстежувати на сайті https://court.gov.ua/fair/.
По завершенні судового процесу, я також рекомендую вам особисто відвідати суд для отримання копії рішення в канцелярії суду.
Послуга «Написання позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню» на цьому сайті надається адвокатом Нечай Русланом Васильовичем, який є адвокатом з червня 2018 року. Адвокат спеціалізується на цивільних та господарських правовідносинах з правом представництва у всіх судах України, таких як кредитні борги, правовідносини у сфері ДТП, сімейні справи, майнові спори, стягнення боргів, господарські спори, стягнення недоплат за господарськими договорами, супровід угод з нерухомістю, розробка договорів, супровід спадкових справ, поділ спадкового майна через суд, вселення та виселення фізичних осіб у житлові приміщення, представництво в органах виконавчої служби, оскарження іпотечних договорів та багатьох інших. До початку адвокатської практики мав досвід роботи у правоохоронних органах, виконавчій службі, приватних компаніях, а також у кількох провідних рейтингових банках України. Досвід представництва у судах та юридичного супроводу судових справ – починаючи з 2007 року.
Почему стоит довериться мне?
Відповідальність
Якщо ви заплатили гроші за послугу, я намагаюся зробити роботу якнайшвидше. Само собою я не можу вам гарантувати жодного результату, але постараюся докласти всіх зусиль для швидкого та якісного виконання завдання клієнта.
Юридичний досвід
Значну частину свого життя займаюся лише юридичною роботою. Так, є багато сфер, у яких я можу дивитися на документи як «баран на нові ворота», але все-таки у більшості правовідносин я маю чітке розуміння, що і як робити.
Недорогі ціни
Якщо адвокат погано працює, то ви йому мало заплатили. Ось така аксіома існує на ринку юридичних послуг. Так, за юридичні послуги треба платити, але в мене ціни трохи нижчі, ніж у решти. Дізнатись ціну можна написавши мені на Telegram.
Також ви можете замовити послугу скасування напису під ключ.
Я вже близько 10 років займаюся оскарженням виконавчих написів нотаріусів через суд різних банків і колекторських компаній. У цій категорії судових справ, виходить оскаржити і скасувати практично 90% виконавчих написів. Принаймні, на момент написання цієї статті, я не програв поки що жодної справи щодо оскарження та скасування виконавчого напису, де були реальні зачіпки. А зачіпки є практично завжди.
Чому? Та тому що сам по собі виконавчий напис (виконавчий напис) — це дуже оскаржуваний документ, і банки або колектори вдаються до нього, тільки якщо щось не так у кредитному договорі, наприклад, пропущено строки, або було підвищення відсоткової ставки, або була незаконна комісія. Тому, якщо в договорі все нормально, то кредитор, як правило, йде до суду, а якщо не все чисто, то робить виконавчий напис. ПриватБанк наприклад, починаючи з 2019 року поступово припиняє практику вчинення виконавчих написів. Виконавчі написи особливо популярні у колекторів, які, після купівлі вашого боргу вдаються до цієї процедури.
Вартість послуг з оскарження виконавчого напису під ключ (адвокат все робить самостійно): Уся процедура коштуватиме — 8000 грн. плюс ви окремо оплачуєте судовий збір.
Як проконсультуватися?
По Telegram або по телефону консультації не надаються. Якщо ви хочете проконсультуватися або просто запитати якесь коротке питання, пишіть в онлайн чат в правому нижньому кутку сайту.
Не забувайте про коментарі
Ставте свої юридичні питання у коментарях до цієї сторінки. Відповіді на запитання у коментарях надаються в обов’язковому порядку.