Вы сейчас просматриваете Як отримати компенсацію за пошкоджене майно під час війни

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно під час війни

Вся шкода, завдана майну в результаті воєнних дій, має бути компенсована.

«Способів щодо компенсації шкоди майна наразі є декілька, але вони не є спеціальними. Зараз необхідні нові специфічні механізми. Урядом було зазначено, що найближчим часом з’явиться можливість подачі заяв про компенсацію шкоди майну в результаті воєнних дій через портал Дія. Механізм такої компенсації буде напрацьований пізніше, проте, незважаючи на відсутність спеціального механізму, громадянам та бізнесу необхідно забезпечити коректну фіксацію такої шкоди для отримання відшкодування у майбутньому».

В сьогоднішніх умовах безпека людей є основною цінністю, проте, якщо дозволяють обставини, необхідно здійснювати фіксацію шкоди, що завдана майну громадян та підприємств. Артем описує як саме це краще робити. «Фіксацію пошкодження або знищення майна в результаті воєнних дій необхідно робити за допомогою відео- або фотодоказів. Також додатково необхідно скласти відповідний протокол із описом обставин та деталей подій, що призвели до руйнування чи знищення майна. Бажано залучити свідків для підписання протоколу та засвідчення достовірності викладених обставин».

У протоколі та супровідних доказах повинна міститися наступна інформація:

Інформація про об’єкт права власності, власника, та особу що здійснює фіксацію. Необхідно зазначити максимально детальну інформацію про об’єкт, що зазнав пошкодження/знищення внаслідок воєнних дій (інформацію про власника, правовстановлюючі документи, місцезнаходження (для фото та відео є функція географічних координат), стан об’єкта до пошкоджень та його функціональне призначення, дату та час фіксації, а також ПІБ та контактні дані особи, яка здійснила фіксацію.

Опис обставин. Детальний опис обставин, унаслідок яких відбулося пошкодження/руйнування об’єкта; за можливості вказати вид зброї, з якої відбулося ураження, та напрям обстрілу.

Опис наслідків. Детальний опис об’єкта, що було пошкоджено/зруйновано, із зазначенням деталей руйнувань/пошкоджень. Фото-, відеофіксацію кожного з уражень/пошкоджень. Якщо є можливість, фото-, відеофіксація уламків знарядів/ракет із фіксацією ідентифікаційних номерів (якщо доступні).

Інформація та документи від органів державної влади. Копія акту від служби з надзвичайних ситуацій про руйнування/знищення/пожежу тощо та причини цих подій або акт від органу місцевого самоврядування.

Додаткова інформація. ПІБ та контактні дані свідків. Фото/відео об’єкта до руйнування/пошкодження. Інформація з офіційних джерел агресора про ураження об’єкта або відповідне спростування з коментарями, чому це не відповідає дійсності (за можливості).

Джерело: НВ Бізнес