Вы сейчас просматриваете Строк давності кредиту в ПриватБанку

Строк давності кредиту в ПриватБанку

Ми професійні Адвокати по кредитах.
Якщо банк подав на вас до суду або збирається подавати, телефонуйте нам, ми допомогли багатьом клієнтам перемогти в судовому спорі з банком.

Строк давності кредиту за кредитною карткою ПриватБанку.

Що таке строк давності кредиту?

Будь-які борги, у тому числі і борги за кредитом мають свої строки давності. Строки давності в цивільному кодексі визначені як строки позовної давності, по закінченню яких кредитор не має права вимагати борг. Таким чином законодавець захищає права боржника від нарахування великих штрафних санкцій і пені. Законодавством України встановлено строк позовної давності в три роки для будь-яких видів боргових зобов’язань. Для стягнення пені передбачений строк в один рік. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», банки не мають права вимагати повернення кредиту, строк давності щодо якого, пропущений. Якщо банк протягом трьох років не звернувся до суду з позовом про стягнення боргу за споживчим кредитом, він позбавляється права вимагати від боржника сплати кредиту.

За заставними кредитами ситуація трохи інша. 

Банк позбавляється права на звернення до суду, але має право звернути стягнення на іпотечне майно по іпотечному застереженні. Пропуск позовної давності не припиняє іпотечний договір або кредитний договір, з одного боку ви повинні, а з іншого боку, банк не має права вимагати повернення. Якщо ви не знали про існування строків позовної давності і випадково заплатили банку будь-яку частину кредиту, то вам ці гроші ніхто не поверне. Важливо розуміти, що початок перебігу строку позовної давності слід обчислювати не з моменту отримання кредиту, а з моменту порушення прав кредитора. Права кредитора порушуються у випадку, якщо у вказану у кредитному договорі дату кредит не буде повернений. За загальним правилом прийнято вважати, що строк позовної давності починається з моменту, коли у вас настав обов’язок повністю повернути кредит. 

Тобто, якщо ви взяли кредит 15 січня 2017 року строком користування до 15 січня 2020 року, строк позовної давності почне свій відлік з 16 січня 2020 року, і 17 січня 2023 рок вже буде вважатися пропущеним.

Яким чином банки обманюють своїх клієнтів.

По-перше, жоден банк вам не зізнається, що він пропустив строк позовної давності. Цю інформацію будуть від вас приховувати найсуворішим чином. Адже, якщо вас вдасться умовити сплатити хоч найменшу частину кредиту, то всі строки позовної давності вважаються відновленими. Неодноразово доводилося чути, що ПриватБанк посилає своїх співробітників в касу банку, щоб ті від імені клієнта заплатили в рахунок погашення кредиту 100 гривень. Таким чином, кредитор відновлює пропущені строки, після чого подає в суд.

По-друге, законодавство України дозволяє збільшити строки позовної давності, якщо сторони договору досягли в цьому плані консенсусу. Багато банків почали включати в кредитний договір умови щодо збільшення строку позовної давності. Користуючись тим, що позичальники часто не читають всі умови кредитного договору, а більшість їх взагалі не читає, банки йдуть на таку хитрість і прописують у кредитному договорі строк позовної давності в 10, а то й в 20 років. Ставлячи підпис під кредитним договором, ви погоджуєтесь зі всіма його умовами, в тому числі і з пунктом про збільшену давність кредиту. Радимо уважно перечитати ваш договір, якщо виявите такий пункт, значить доведеться керуватися ним при обчисленні строків позовної давності.

Строк давності кредиту в Приватбанку.

До кредитних карток будь-яких банків застосовується строк позовної давності – 3 роки. Кінцевою датою користування кредитом вважається дата закінчення строку дії картки. Не варто забувати, що банки видають нові карти, якщо строк дії старої підходить до кінця. В ПриватБанку строк дії кредитної картки становить три (або чотири) роки. Якщо ви отримали нову картку замість старої, строк позовної давності обчислюється з моменту закінчення строку дії нової картки. Отримуючи кредитну карту Приватбанку, ви погоджуєтеся з Умовами та правилами користування картковим рахунком, які розміщені на сайті Приватбанку. Така система дозволяє ПриватБанку змінювати умови користування карткою в будь-який момент. Кілька років тому, ПриватБанк вніс зміни в правила користування картковими рахунками, встановивши строк позовної давності по них в 50 років. Отримавши кредитну картку вважається, що клієнт згоден з таким строком позовної давності.

Якщо вчасно не звернутися до юриста, який допоможе скласти грамотний відзив на позов ПриватБанку, суд буде керуватися Правилами, в яких закладений строк давності в 50 років.

Ми знаємо, як правильно протистояти ПриватБанку. Ми неодноразово вигравали суди з ПриватБанком застосувавши строки позовної давності у три роки. У нас недорогі ціни на послуги адвоката. 

Вартість написання відзиву на позов ПриватБанку складає 2000 грн., що незрівнянно з тими сумами, які вимагає від вас банк.

Задати питання Адвокату:

Ви можете скористатися онлайн чатом або формою зворотного зв’язку і задати питання.

Також можете зателефонувати нам і розповісти вашу проблему в живому спілкуванні з адвокатом.

Оставить заявку на звонок:

Карта проезда:

Добавить комментарий