Стягнення страхового відшкодування ДТП

Стягнення матеріального збитку з винуватця ДТП:

Ми команда Адвокатів, що має величезний досвід надання юридичних послуг в сфері ДТП, в тому числі і досвід стягнення збитків з винуватця ДТП або страхової компанії.

У нас найнижчі ціни на даний вид послуг. Попередня консультація щодо ДТП за телефоном — безкоштовна.

Відшкодування шкоди при ДТП.

Більшості людей набагато зручніше пересуватися на власному автомобілі, ніж витрачати час на очікування громадського транспорту. Хоча нинішні пробки в Києві іноді викликаю бажання кинути авто на тротуарі і пересісти на метро. Будь-який автомобіль, це засіб підвищеної небезпеки, і саме так до водіння повинен ставитися кожен водій. Велике скупчення автомобілів в Києві та інших великих містах тягне за собою підвищену концентрацію дорожньо-транспортних пригод та нанесення шкоди засобами підвищеної небезпеки. У будь-якому ДТП є особа, яка завдала шкоди (матеріальної чи моральної), і є особа, якій завдана така шкода. Правда в деяких ситуаціях постраждалим може виступати держава або охоронювані державою правовідносини. Якщо питання винуватості чи невинуватості особи у вчиненні ДТП вирішити не так вже й складно, то питання про порядок відшкодування шкоди при ДТП і визначення розміру збитку нанесеного внаслідок ДТП викликають чимало складнощів.

Відшкодування шкоди при ДТП страховою компанією.

Згідно із законом, в Україні, кожен водій транспортного засобу повинен мати при собі поліс страхування цивільно-правової відповідальності. Це обов’язкове страхування відповідальності водіїв транспортних засобів. Завдяки цьому полісу, можна отримати повну або часткову компенсацію збитку, отриманого внаслідок ДТП. Для правильного оформлення всіх документів, обидва учасники ДТП повинні письмово повідомити кожен свою страхову компанію про настання страхового випадку, просто кажучи про факт ДТП. Для винуватця ДТП повідомлення страхової потрібно для того, щоб вона відшкодувала збиток потерпілому, інакше виплачувати доведеться самому. А потерпілий в ДТП повинен повідомити свою страхову, плюс звернутися в страхову винуватця для отримання страхового відшкодування. Причому, якщо винуватець ДТП пропустить строки звернення до своєї страхової компанії, він позбавляється страхової виплати, і відшкодовувати збиток йому доводиться самому. Але, ми знаємо, що в таких випадках необхідно робити, як отримати страхову компенсацію, якщо ви пропустили строки звернення до страхової компанії. Ми адвокати у справах про ДТП, будьте впевнені, ми зможемо змусити страхову компанію заплатити страхове відшкодування, якщо звичайно, страхова не банкрут.

Як визначається розмір збитку при ДТП.

Розмір збитку за загальним правилом визначається страховою компанією винуватця ДТП після того, як потерпілий подасть заяву про виплату страхового відшкодування. Оцінювач зі страхової компанії винуватця повинен оглянути транспортний засіб потерпілого і дати експертний висновок про розмір завданих збитків та вартість відновлювальних робіт. Зі зрозумілих причин оцінювач зі страхової компанії винуватця ДТП буде всіляко намагатися знизити розмір збитку, з метою зменшення страхової виплати. Але ми допоможемо вам оскаржити експертний висновок страхової компанії, провести незалежну оцінку матеріального збитку і довести в суді справжній розмір збитків. Тут важливо розуміти, що страхова компанія відшкодовує збитки при ДТП тільки в межах граничних лімітів, які станом на 2019 рік складають 100 000 гривень для збитків нанесених майну потерпілого, і 200 000 гривень для шкоди завданої здоров’ю і життю потерпілого. Відповідно, різницю між страховим лімітом і реальними збитками майну або здоров’ю потерпілого, винуватець ДТП повинен відшкодувати самостійно.

Відшкодування шкоди при ДТП через суд.

В судовому порядку відшкодовується не тільки різниця між страховим лімітом і збитками. В судах України слухається багато судових справ про стягнення з страхових компаній страхових компенсацій необхідних для покриття збитків нанесених внаслідок ДТП у випадках, коли страхові компанії безпідставно відмовляють потерпілим в таких виплатах. Або коли розмір збитку по експертного висновку потерпілого відрізняється від суми в експертному акті страхової компанії. В окремому судочинстві розглядаються справи, в яких крім матеріального і морального збитку, в діях винуватця ДТП спостерігаються ознаки кримінального правопорушення. Ми займаємося захистом наших клієнтів в кримінальних справах пов’язаних з ДТП, на всіх стадіях слідства і в суді.

Услуги адвоката по ДТП

Відшкодування шкоди при ДТП, якщо був оформлений Європротокол.

Процедура відшкодування збитку при ДТП також залежить від того, чи викликали ви поліцію на місце ДТП, або скористалися процедурою добровільного врегулювання конфлікту через Європротокол. Скрізь є свої плюси і мінуси. Складання Європротоколу вигідно, якщо ви не хочете витрачати свій час на очікування співробітників патрульної поліції, а винуватець ДТП згоден добровільно визнати свою провину при цьому уникаючи штрафу за порушення правил дорожнього руху і тяганини з поверненням прав після їх вилучення співробітниками поліції. Недоліком Європротоколу є той факт, що ви не можете його скласти, якщо є шкоду життю чи здоров’ю одного з учасників ДТП, або хтось з учасників знаходиться в стані алкогольного сп’яніння або під дією наркотиків. Крім цього, розмір збитку при ДТП, що підлягає відшкодуванню, обмежений при складанні Європротоколу. Грубо кажучи, Європротокол вигідний при незначних ДТП, коли обидва учасники не вживали спиртного.

Відшкодування шкоди при ДТП громадянином іншої країни.

Це питання важливе в Україні, оскільки стосується всіх транспортних засобів з іноземною реєстрацією, так званих Евроблях. У такій ситуації процес відшкодування шкоди зазнає суттєвого спрощення, якщо за кермом транспортного засобу дійсно знаходився іноземець, який має «Зелену карту». Сама процедура відшкодування збитку при ДТП з винуватцем, який має іноземну реєстрацію транспортного засобу, набагато складніша і більш розтягнута за часом. Останнім часом страхові компанії практикують постійні відмови у виплаті страхового відшкодування по транспортним засобам з іноземною реєстрацією. В такому випадку, відшкодувати завдані збитки можливо тільки через суд.

Якщо немає винуватця, або у винуватця немає поліса ОСАГО.

У разі відсутності винуватця ДТП, або відсутності у винуватця страхового поліса, відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, здійснюється Моторно-транспортним бюро України (МТСБУ). Процедура відшкодування шкоди МТСБУ аналогічна процедурі відшкодування страховою компанією. Тобто, вам також потрібно подати відповідну заяву в МТСБУ, додати копії всіх документів, що стосуються ДТП, надати для оцінки збитку пошкоджений автомобіль, і дочекатися відповідної виплати.

Висновок.

Сама по собі процедура відшкодування отриманого збитку після ДТП, досить юридично важка для людини, що не має юридичної освіти. Більш того, іноді така процедура викликає складності навіть у досвідчених юристів, оскільки крім юридичних знань, тут також потрібні знання в галузі фізики і трасології. Що ми радимо? Якщо сумарний розмір збитку, отриманого внаслідок ДТП обох машин для вас не значний, то цю ситуацію ви в принципі можете намагатися вирішувати самостійно. Але, якщо ви бачите, що ремонт вашої машини або машини другого учасника може потребувати значних матеріальних вкладень, звертайтеся до нас. Ми адвокати, які мають колосальний досвід надання юридичних послуг у справах про ДТП. Завжди краще перестрахуватися і скористатися допомогою досвідченого адвоката. На нашій практиці були випадки, коли повністю невинних водіїв робили винними і змушували відшкодовувати шкоду всім учасникам ДТП.

5/5

Другие статьи и услуги адвокатов нашей компании:

Адвокат по ДТП

Что делать, если вы попали в ДТП. Какую помощь и услуги вам может оказать адвокат по ДТП. Почему важно обращаться к адвокату на раннем этапе.

Консультация юриста по ДТП

Квалифицированная консультация адвоката по ДТП необходима сразу после происшествия, независимо виновник вы или потерпевший в аварии.

Оставить заявку на звонок:

Карта проезда:

Добавить комментарий