Розлучення з іноземцем без його присутності

Перед тим, як почати шлюборозлучний процес з іноземцем, потрібно визначити в якій країні буде відбуватися процедура розлучення, щоб орієнтуватися в тому, законами якої країни потрібно буде керуватися в цьому процесі. Це також необхідно, щоб піддати легалізації необхідні для такої процедури документи. Тому що багато документів, в разі розлучення з іноземцем, можуть бути видані за кордоном.

Подружжя може проживати в іншій країні, але в той же час бути громадянами держави України. Та незалежно від того, де знаходиться їх місце проживання, процес їхнього розлучення буде керуватися законами України.

Мы Адвокаты, которые специализируются конкретно на судебных спорах по Семейным делам. 

У НАС САМЫЕ НИЗКИЕ ЦЕНЫ ПО КИЕВУ !!!

Мы небольшая юридическая компания, находящаяся в центре Киева на Крещатике.

Семейные споры могут коснуться каждого из нас. Семейный спор всегда является тяжелым в моральном плане для каждой из сторон спора. Было бы это расторжение брака или брачного договора, соглашение о разделе имущества между супругами или бывшими супругами, определение порядка общения с детьми, представительство в суде и другие семейные проблемы.

Специалисты нашей компании готовы предоставить Вам профессиональную помощь в решении семейных споров и предоставить следующие виды услуг:

  • Семейные споры;
  • Составление брачного договора;
  • Расторжение брака;
  • Взыскание алиментов;
  • Раздел имущества супругов;
  • Лишение родительских прав;
  • Установление опеки;
  • Устранение препятствий в общении с детьми.
5/5

Якщо ж чоловік і дружина перебувають у громадянстві різних країн, то порядок в такому випадку інший. Тоді порядок і закони, якими керується шлюборозлучний процес встановлюються тією країною, де подружжя спільно проживали останнім часом. Обов’язково, щоб один з подружжя при цьому постійно проживав в тій країні, де подружжя жило разом останнім часом.

Якщо громадяни України проживає за кордоном хочуть розлучитися, то їм необхідно звернутися в консульства нашої країни, які існують за кордоном.

Але громадяни України, які проживають в іншій країні, можуть розривати шлюб і через суд, то в такому випадку судовий орган, який розглядатиме їх справу, визначається Верховним судом України.

Під час шлюборозлучного процесу подружжя не просто з’ясовують міжособистісні відносини, це не сварка на один день або привід не розмовляти тиждень. Це юридична дія, яка є важливою з правової точки зору.

Розірвання шлюбу на території нашої держави регулюється Основним законом. Такій же меті служить і Сімейний кодекс України, в якому висвітлюються питання сімейних відносин. Він був прийнятий 10 січня 2002 року. І його друга частина, стаття 105 вказує, що шлюб вважається недійсним в момент його розірвання. І нормами тієї ж статті визначається, що на території нашої країни існують три способи розірвання шлюбу.

Перший — це адміністративний, який проводиться органами РАЦС, коли про розлучення заявляється на взаємній згоді обох членів подружжя або на підставі заяви одного з них.

Шлюб може вважатися розірваним на підставі взаємної заяви подружжя за рішенням суду. Таке ж рішення може прийняти суд на підставі заяви тільки одного з подружжя. що стосується описаних вище способів розлучення, то головну роль тут відіграє наявність дітей у подружжя, що не досягли повноліття. Якщо у людей, які перебувають у шлюбі немає спільних дітей, то вони можуть просто подати заяву в органи РАГС, і їх шлюб буде розірвано без особливих проблем протягом місяця. Такий шлюб буде вважатися розірваним навіть у тому випадку, коли між подружжям існують майнові спори і розбіжності.

Але наявність спільних дітей не дає права подружжю розлучитися в адміністративному порядку. Вони це зможуть зробити тільки в залі суду. Це необхідно з метою захисту інтересів дітей. Коли подружжя вирішило розірвати шлюб через суд, то їм також необхідно звернутися разом з заявою про розірвання шлюбу та докласти договір, в якому йдеться про те, з ким і де залишаться проживати їхні діти і хто з подружжя буде приймати участь у забезпеченні їхнього життя. Також в цій заяві потрібно вказати умови, при яких другий з батьків буде брати участь у вихованні дітей і як він буде здійснювати спілкування з ними.

Суд в місячний термін може прийняти рішення про розлучення, якщо не буде між подружжям взаємних розбіжностей і якщо в повній мірі будуть враховані права дітей.

Може бути ситуація, коли один із подружжя вважається зниклим безвісти або визнаний недієздатним або ж ним скоєно кримінальний злочин, за який він засуджений на термін більше трьох років. Такий шлюб також можна розірвати без судового розгляду, а просто на підставі заяви другого з подружжя, яку він подає до органу реєстрації актів цивільного стану. Щоб розірвати шлюб між громадянами України та на території України, не обов’язково користуватися послугами адвоката по сімейних справах. Але якщо шлюб розривається з іноземцем, то в більшості випадків просто необхідно скористатися допомогою адвоката, який займається шлюборозлучними процесами.

Можна співпрацювати з адвокатом на рівні консультування або ж повністю покластися на нього в цій ситуації. Тому що тут можливе виникнення несподіваних проблем, з якими без юридичної підтримки впоратися буде важко.

Починати розмову в таких процесах, потрібно з визначення статусу, в якому перебувають іноземні громадяни на нашій території. Стаття 2 Закону України «Про правовий статус іноземців, що перебувають на території України» 1994 року, говорить, що іноземні піддані, які проживають на нашій території, можуть мати такі ж права і обов’язки, що і наші громадяни. Тому вони можуть, нарівні з громадянами України брати участь в шлюборозлучному процесі.

Але, необхідно іноземцю приїжджати в Україну, щоб особисто брати участь в процедурі розірвання шлюбу? Також можуть бути інші варіанти врегулювати ситуацію, якщо існують вагомі причини неможливості особистої фізичної присутності іноземного громадянина в Україні.

Звичайно ж, подружжя, які не мають дітей, подають заяву до адміністративного органу за обопільною згодою. Але законом передбачена ситуація, коли один з подружжя у зв’язку з його відсутність через тривале відрядження, хвороби або проживання далеко від місця розірвання шлюбу, не може сам особисто брати участь в спільній заяві про розлучення, тоді замість нього це може зробити інший член подружжя. Але тоді він свою заяву повинен завірити в нотаріуса за місцем свого проживання і передати такий документ в місце розірвання шлюбу. Про це й говориться в Сімейному кодексі.

Також в законі зазначається, що один з подружжя. який проживає в Україні повинен доставити іншому дружину, який знаходиться в іншому місці форму необхідного заяви. У відповідь чоловік, який отримав зразок, повинен заповнити цей документ на мові тієї країни в якій він проживає, засвідчити її підписом нотаріуса і піддати легалізації. Потім він відправляє її в Україну. Чоловік, який проживає в Україні, повинен перевести цей документ, завірити у нотаріуса і подати в органи РАЦС. Ця заява є підставою для внесення в актовий запис інформації про розірвання шлюбу. Слід зазначити, що особа, яка проживає за кордоном, має в письмовій формі дати свою згоду на процес розлучення, який відбуватиметься без його присутності. Така згода має бути ним направлена разом із заявою або протягом одного місяця. Також він повинен вказати той адміністративний орган, куди йому можливо переслати документ, який свідчить про те, що його шлюб розірвано.

Письмова заява, яку направляє іноземна особа, повинна бути завірена нотаріусом.

Коли українським чоловіком отримана заява, то він повинен її перекласти на українську мову і в свою чергу засвідчити у нотаріуса та пред’явити до органу реєстрації актів цивільного стану для розлучення.

У другому випадку розлучення, коли справа вирішується через суд, головне, щоб подружжя домовилося між собою з приводу того, хто кого буде утримувати. Забезпечувати виховання і утримувати дітей. Вони повинні обговорити розмір аліментів, і цей розмір повинен бути в обов’язковому порядку засвідчений нотаріальною печаткою і підписом.

Отже, щоб почати і вдало провести процедуру розлучення, потрібно оформити багато документів і паперів. Людині, який є учасником такого процесу, нелегко в моральному плані. Тому надійним супутником і маяком в шлюборозлучному процесі може виступити адвокат з розлучень. Він допоможе підготувати необхідні документи і заощадить Ваші моральні і економічні ресурси.

І. якщо шлюб розривається на підставі першої частини статті 110 Сімейного кодексу, тобто після того, як судовий позов подав один з подружжя, то іноземцю потрібно найняти адвоката, щоб той виступав його представником в суді.

У читачів може виникнути питання про можливість шлюборозлучного процесу в Україні, якщо подружжя живе за кордоном. Варіант, при якому один чоловік або обидва з подружжя прибувають в Україну для розірвання шлюбу, недоцільні, тому що пов’язані з втратою фінансових і часових ресурсів.

У їхньому випадку буде нормально, якщо вони розірвуть шлюб, за законами тієї країни, в якій вони проживають в даний момент.

Якщо їм необхідне визнання шлюбу недійсним в Україні, то потрібно тільки легалізувати розлучення документ іноземного зразка в консульстві України. Крім тих держав, з якими в Україні існує договір про скасування такої легалізації.

Важливим доповненням до цієї статті хочеться написати, що суд може зажадати і додаткові документи. У зв’язку з цим буде дуже до речі отримати перед процесом розлучення консультацію юриста або доручити цю справу досвідченому юристу, який може заощадити Ваші душевні і матеріальні ресурси, а також час.

Тому перед тим як реєструвати шлюб з іноземцем, потрібно відповісти собі на питання, де краще розлучатися. Ніхто не застрахований від такого результату ситуації. І взагалі, якщо ти до чогось готовий, то цього не відбувається.

Другие статьи и услуги адвокатов нашей компании:

Адвокат по кредитам

Адвокат по Кредитам

Кто такой юрист по кредитным долгам, чем отличается от обычного юриста и как найти профессионала, а не мошенника?

Адвокат по семейным делам

Семейные споры – практически один из самых распространенных видов дел. В нашу адвокатскую компанию очень часто клиенты обращаются за помощью именно в сфере семейного права.

Оставить заявку на звонок:

Карта проезда:

Добавить комментарий