
Важливо! Якщо ви самі розбираєте свій випадок, пов’язаний з несплатою кредиту протягом 3 років, то вам слід пам’ятати, що:
Всі випадки унікальні і індивідуальні.
Розуміння основ закону корисно, але не гарантує досягнення результату.
Можливість позитивного результату залежить від безлічі факторів.
Теоретично ситуація зі спливши строком позовної давності може виникнути, якщо позичальник не оплачує кредит протягом трьох років і при цьому не йде на контакт з банком, не домовляється про реструктуризацію заборгованості, а банк в свою чергу ніби забуває про даний кредит протягом цього терміну і не звертається до суду.
Але на практиці ситуація складається, як правило, по-іншому. У банку є кредитний відділ по стягненню заборгованості, який, безумовно, стежить за терміном позовної давності. І якщо банк встигає подати в суд позов про стягнення боргу протягом даних трьох років, то термін позовної давності переривається і починає свій плин заново.
Мы адвокаты, которые специализируются конкретно на судебных спорах с ПриватБанком.
ВНИМАТЕЛЬНО ПРОЧИТАЙТЕ СЛЕДУЮЩИЙ БЛОК !!!
Если ПриватБанк подал на вас в суд, вам нужно защищаться, иначе суд полностью удовлетворит ту сумму, которую от вас требует Приват в суде. Самое главное, нужно как можно быстрее (пока суд не принял решение) написать и подать в суд свои возражения на иск (этот документ называется отзыв на иск). Стоимость написания у нас возражений (отзыва) на иск составляет – 3 000 (три тысячи) грн. У нас выработан четкий алгоритм законодательных обоснований, которыми мы отстаиваем права каждого клиента при написании отзыва на иск. Мы постоянно отслеживаем самую свежую судебную практику Верховного суда касательно судебных споров по кредитным картам ПриватБанка. Естественно, что положительный результат рассмотрения судебного спора в суде вам не сможет гарантировать ни один адвокат, но наша помощь по написанию отзыва на иск дает вам шанс полностью выиграть суд или значительно уменьшить в суде сумму долга отменив пеню и штрафы. Мы многим помогли выиграть суд с ПриватБанком. Итак, если у вас слушается в суде иск ПриватБанка о взыскании с вас долга по кредитной карте, или если суд уже вынес судебное решение и вам необходимо его оспорить, звоните нам. Если не уверенны что делать, в правом нижнем углу сайта находится форма онлайн общения с нами. Через нее вы можете задать любой вопрос онлайн прямо сейчас. Стоимость наших услуг: Написание отзыва на иск – 3000 грн., если нужно оспорить решение суда – 3000 грн. за написание апелляционной жалобы, если нужно пересмотреть заочное решение суда – 3000 грн. за написание заявления о пересмотре судебного решения. Все документы можно оформить удаленно, без посещения вами нашего офиса. Все что нам нужно для подготовки документов, это копия иска ПриватБанка. Зачастую клиенты просто присылают нам на email сканированную копию иска, оплачивают наши услуги на банковскую карту, в ответ мы готовим необходимые документы и присылаем обратно на электронную почту клиенту с инструкциями, что дальше делать и что куда подавать. Клиенту остается только распечатать полученный документ, подписаться и отправить письмом (через «Укрпочту») на суд. Даже если у вас нет копии иска от ПриватБанка, мы все равно сможем вам помочь, достаточно нам отослать ваше ФИО, идентификационный код и адрес прописки, все остальное мы вытащим с электронного реестра судебных решений. С нашей помощью у вас намного больше шансов выиграть суд с ПриватБанком чем без нее.
Также, для клиентов, которые не платят по кредитной карте ПриватБанка больше года, мы предоставляем услуги по списанию кредитной задолженности при условии оплаты тройного тела. Эти услуги для каждого клиента индивидуальны. Мы можем помочь списать (заставить банк простить) до 80% от суммы вашего долга. Но вам нужно будет заплатить единым платежом в кассу ПриватБанка сумму, не менее тройного тела по кредиту. Это очень выгодно, если, например, тело кредита составляет 2000 грн., а общий долг по карте, включая проценты и пеню, — 150000 грн. В таком случае, мы сможем уменьшить ваш долг приблизительно до 6000 грн.
Это все, что мы можем предложить клиентам ПриватБанка – либо помощь в судебном споре, либо списание долга.
Також термін позовної давності переривається і починає обчислюватися заново, якщо позичальник будь-яким способом визнає свій борг, наприклад, оплачує будь-яку навіть саму незначну суму за кредитом або домовляється з банком про розстрочення або відстрочення платежу.
Важливо! Якщо позичальник не отримує сповіщень від банку про необхідність погасити борг, це не означає, що банк не застосовуватиме заходів до стягнення. Можливо, банк цілеспрямовано не поспішає звертатися до суду, щоб накрутити борг за рахунок штрафних санкцій, передбачених в кредитному договорі. Навіть якщо банк подасть позов до суду за день до закінчення терміну позовної давності, то суд стане на сторону банку і прийме рішення про стягнення боргу з позичальника.
Якщо ж дійсно, позичальник не платив за кредитом більше трьох років і банк не звертався до суду за стягненням боргу, то в цьому випадку термін позовної давності є простроченим. І банк не зможе стягнути борг в судовому порядку, але тільки за умови, що позичальник в суді заявить клопотання про застосування наслідків пропуску строку позовної давності.
Важливо! Суд за своєю ініціативою не може відмовити банку в позовних вимогах тільки на тій підставі, що термін позовної давності минув. Про це обов’язково має бути заява сторони в цивільному процесі (позичальника).
Отже, цілком очевидно, що якщо позичальник не платив кредит 3 роки і банк не застосовував судових заходів до стягнення боргу, то позичальник може не сплачувати борг. А якщо банк все ж таки подасть в суд, потрібно зробити заяву про пропуск строку позовної давності і в позовних вимогах банку на даній підставі буде відмовлено.
Важливо! Пропуск строку позовної давності — це швидше виняток з правил, тому позичальникові не треба сподіватися, що банк не прийме заходів до стягнення боргу протягом цього періоду. А краще йти на контакт з банком, інакше борг може бути збільшений за рахунок штрафних санкцій.
Отже, дана стаття розповідає про термін позовної давності і дає практичні рекомендації позичальникові як правильно вчинити, якщо кредит не сплачувався не менше трьох років, щоб борг був погашений.
УВАГА! У зв’язку з останніми змінами в законодавстві, інформація в статті могла застаріти! Наш юрист безкоштовно Вас проконсультує — напишіть в формі нижче.
Що буде, якщо не платити кредит більше трьох років?
Якщо не платиш кредит більше 3 років, перше, що спадає на думку — термін позовної давності минув, і можна вважати свої зобов’язання виконаними. Чи так це? На жаль ні.
Чому 3-річне прострочення по кредиту - не привід розслаблятися?
Хоча термін позовної давності — вагомий привід інакше поглянути на ситуацію з боргом, цей період ще потрібно правильно розрахувати, коректно визначивши початок його перебігу і завершення. Крім того, в зв’язку із закінченням строку позовної давності кредитні зобов’язання самі по собі не зникають. Щоб їх раз і назавжди припинити, необхідний певний юридичний факт — одна з встановлених законом прямих підстав — це судове рішення. Тому до всіх питань, пов’язаних з простроченням кредиту понад 3-річного строку позовної давності, потрібно підходити дуже уважно.
Є і ще один момент, про який взагалі мало згадують при розгляді наслідків неплатежів по кредиту — ризик кримінальної відповідальності. Цим часто лякають боржників колектори. І настільки часто, що багатьма ці загрози вже не сприймаються всерйоз. Насправді такий ризик все-таки існує. Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за шахрайство в сфері кредитування — надання завідомо недостовірних та (або) неправдивих відомостей і вчинення позичальником за допомогою таких дій розкрадання (отримання і привласнення) кредитних коштів.
Серйозну небезпеку в плані ймовірної кримінальної відповідальності представляє ситуація, при якій є сукупність умов:
тривале прострочення (3 роки — якраз такий термін);
не повернуто тіло кредиту (основний борг) або його велика частина;
при отриманні (оформленні) кредиту, при підписанні додаткових угод або в процесі вимогливої роботи банку позичальник надавав неправдиві (недостовірні) відомості і завдяки цьому отримав кредит або виправдовував неможливість його повернення обставинами, що склалися.
Досконале вивчення питання не завжди гарантує позитивний результат справи. У нас на сайті ви можете безкоштовно отримати максимально докладну консультацію з вашого питання від наших юристів через онлайн форму або за телефоном.
Можливі наслідки 3-річнго прострочення по кредиту.
Конкретні наслідки 3-річного прострочення серйозно залежать від фактичних обставин, а тому варіюються.
Важко уявити собі ситуацію, при якій навіть мінімальне порушення терміну періодичного платежу залишиться без уваги банку. Моніторингом і контролем займаються спеціальні підрозділи, і ці процеси автоматизовані.
Стандартна схема роботи з позичальниками-боржниками в загальних рисах виглядає так:
Кілька днів прострочення — починаються дзвінки, СМС-ки й інші варіанти інформування боржника, отримання відомостей про причини неплатежу і вмовляння внести прострочений платіж.
При відсутності реакції боржника або надходженні від нього категоричної відмови платити — або залучаються колектори, або банк сам приступає до роботі.
Визначається найбільш ефективний з доступних механізмів стягнення — претензійна робота (на перших етапах), отримання виконавчого напису нотаріуса, звернення за видачею судового наказу, подача позову і його розгляд в звичайному, заочному (без відповідача) або спрощеному порядку.
Отримання виконавчого документа і початок процедури примусового стягнення.
Теоретично можлива ситуація, коли позичальник 3 роки не платив за кредитом і чекав, поки банк звернеться до суду. Але в реальності таке можливо тільки в обмеженій кількості випадків. Наприклад, якщо допустити, що позичальник змінив місце проживання, телефон або персональні дані. Але, як правило, ситуація складається іншим чином. Банк або колектори протягом цього 3-річного періоду періодично телефонують, пропонують різні умови погашення заборгованості і раз по раз закликають боржника розрахуватися з боргом. Не варто думати, що банк таким чином проявляє лояльність. Багато кредитних установ, оцінивши матеріальне становище позичальника, свідомо затягують процес, продовжуючи нараховувати неустойку і фіксуючи всі переговори з боржником. В результаті сума боргу може збільшитися кратно.
Які можливі сценарії розвитку ситуації при 3-річному простроченні кредиту:
Термін позовної давності дійсно закінчився. Малоймовірно, але всяке буває. У цьому випадку банк може звернутися до суду, але його заява розглянута не буде. Фактично боржник звільняється від обов’язку сплачувати борг, оскільки до нього не можна застосувати заходи стягнення.
Термін позовної давності минув, але є підстави для його відновлення або обчислення з урахуванням перерв. Тут багато що залежить від обставин конкретної справи. Не виключено, що, привівши достатні аргументи, банк зможе довести в суді, що його необхідно обчислювати з пізнішої дати, ніж вважає позичальник.
Боржник вважає, що термін позовної давності минув, в той час як насправді банком вже отримані судовий наказ, рішення суду і (або) виконавчий документ, та ведеться виконавче провадження. Судові накази, заочні судові розгляди, виконавчі написи нотаріуса за умови належного повідомлення боржника та ігнорування ним процедур стягнення — все це призводить до таких наслідків.
Обов’язково врахуйте! Ні банк, ні суд не будуть, та й не повинні звертати увагу на пропуск строку позовної давності. Це — обов’язок відповідача (позичальника-боржника). Він в своїй заяві (запереченні, відзиві на позов або окремому клопотанні) має послатися на закінчення цього терміну і звернутися до суду з проханням про застосування наслідків такого порушення з боку позивача.
Що буде, якщо не платити кредит 3 роки або взагалі не платити?
При видачі кредиту, банк і позичальник укладають відповідну угоду. У цьому документі сформульовані права та обов’язки сторін, пов’язані з отриманням і віддачею позики. Зокрема, в обов’язковому порядку, сторонами підписується документ, де наведено розклад виплат за цим кредитом.
Там вказані дати і суми відповідних платежів. Якщо позичальник з якоїсь причини не робить виплат або робить їх не в повному обсязі, банк має право застосувати штрафні санкції, які були вказані у угоді.
Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему — звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте. Це швидко і безкоштовно!
Які заходи можуть бути вжиті до боржника?
Розповімо як зазвичай відбувається таке стягнення заборгованості:
Перший сигнал тривоги для банку звучить майже відразу через пару днів після того, як ви пропустили строк чергового платежу. В цей час на вас ніякого тиску не чиниться, просто вам телефонують і цікавляться причиною прострочення платежів за кредит. На цьому етапі мова йде просто про інтерес до вашої ситуації і про те, щоб вас додатково проінформувати про можливі наслідки несплати. Треба зауважити, що зазвичай за прострочення призначається пеня (наприклад, мова може йти про 0,1% суми боргу за кожен день). В цей час вона вже нараховується відповідно до укладеного договору. Так триває якийсь час. Мова звичайно йде про період в 90 днів.
Отже, що відбувається, якщо 90 днів минуло, а позичальник як і раніше не платить? Після закінчення даного терміну банк відносить неплатёжі до числа проблемних і починає ними займатися вельми активно. Зазвичай в банку є своя служба безпеки, яка займається поверненням боргів по кредитах. Це люди, які пройшли спеціальне навчання. До того ж часто вони є колишніми співробітниками різних правоохоронних органів. Ця служба діє в рамках закону і намагається працювати в рамках законодавства. Вам будуть регулярно дзвонити або запрошувати на бесіди в банк. При цьому намагатимуться переконати продовжити виплати по вашому кредиту. В якості додаткових аргументів на цей час вам можуть пробачити частину відсотків або, до деякої міри, реструктуризувати ваш борг.
Якщо ж і на цій стадії платити не будуть, то борги можуть просто передати професійним колекторам. Як вони можуть діяти? Це люди, які професійно займаються отриманням грошей за борги. Хоча вони зобов’язані діяти в рамках закону, насправді можливі різні ситуації.
Згідно із законом вони можуть робити наступні заходи:
Хоча у вечірній і в нічний час дзвонити заборонено, в денний час можна це робити без обмежень. Такі дзвінки будуть для боржника звичайним явищем.
Крім цього, колектори будуть регулярно приїжджати до вас додому.
Та не будуть рідкістю і дзвінки родичам і знайомим про те, що ви не розраховуєтесь за кредитом.
На вашу роботу також будуть регулярні дзвінки. Колектори нав’язливо проінформують ваших колег і начальство про те, що ви є боржником.
Також будуть відправлятися різні листи та інші поштові повідомлення.
Тут були перераховані дозволені законом способи впливу на боржників, на практиці, оскільки колекторам важливий результат, можуть застосовуватися й інші методи тиску, які лежать на межі (або за гранню) дозволеного:
Наприклад, в під’їзді можуть з’явитися різного роду написи, що ганьблять боржника.
За допомогою дзвінків на роботу буде створюватися нервова і важка атмосфера. Таким чином просто буде знищуватися репутація боржника на робочому місці.
Можуть робитися дзвінки літнім родичам, які, швидше за все, приймуть проблему близько до серця.
Можуть проводити бесіди з сусідами, ганьблячи вас в їхніх очах.
У деяких випадках колектори здатні просто зіпсувати вхідні двері, написавши на ній що-небудь або залити клей в замкову щілину.
Також можуть бути застосовані різного роду листівки що порочать боржника.
Робиться це за такою процедурою:
Боржнику надсилається лист з проханням виплатити борг.
Якщо цей лист не приніс результату, надсилається повідомлення про те, що справа передається до суду.
Зазвичай, протягом ще декількох місяців банк хоче вирішити справи полюбовно. Знову ведуться переговори зі сплати грошей. І тільки десь через 9 місяців відбувається подача позовної заяви до суду.
При розгляді в суді, на радість боржника, може навіть бути списана деяка частина штрафів за прострочення. Справа може розглядатися і за відсутності сторін на судовому засіданні.
Після того як судове рішення було прийняти, виконання його передається службі судових виконавців.
Чи передбачена кримінальна відповідальність за несплату кредиту?
Деяких цікавить питання про наявність кримінальної відповідальності. Цей захід застосовується зазвичай в тих випадках, коли інші способи впливу зазнають краху. Природно, таке покарання може бути призначено лише через суд. Існує в Кримінальному кодексі стаття, яка передбачає покарання для тих, хто не розплатився за кредитом.
Отже, чим загрожує застосування цієї кримінальної статті? Там передбачено кілька різних видів покарань:
Це може бути тюремний термін до двох років.
Також можливо, що покаранням будуть обов’язкові роботи.
Можливий штраф.
Зауважимо, що, незалежно від того, що вибере суд, боржник отримує при цьому судимість.
Також важливо розуміти і те, що на етапі роботи судових приставів, незалежно від наявної суми заборгованості, можуть прослідувати різні неприємні речі. Наприклад, може бути конфісковано ваше майно.
Термін позовної давності по кредитах
Тепер спробуємо розібратися в тому, чи можна не платити протягом певного часу, а потім настане термін позовної давності і все, про борг можна забути? Для того щоб відповісти на це питання, спробуємо розібратися в тому, що таке термін позовної давності і як конкретно застосовується це поняття в розглянутому нами випадку.
Тепер розберемося в тому, як визначити настання розглянутого терміну? Його тривалість визначена в Цивільному кодексі. Вона становить три роки. Питання полягає в тому, від якого моменту треба цей термін відраховувати? На жаль, в українському законодавстві немає однозначної думки про те, що потрібно тут використовувати.
Є два основні варіанти:
Відраховувати строк позовної давності від дати закінчення дії кредитного договору.
Вести відлік від дати останнього платежу по поверненню кредиту.
Суди в різних ситуаціях можуть приймати різні рішення. На даний момент склалася така практика, що частіше все-таки вважають за краще саме перший варіант. Зрозуміло, що для боржника в більшій мірі був би вигідний другий. Перший більш вигідний банку.
Зазвичай рішення приймається з урахуванням всіх документів, які мають відношення до даної справи. Наприклад, якщо після припинення платежів боржник звернувся в банк з проханням про реструктуризацію боргу, термін позовної давності суд може почати відраховувати вже від цього моменту.
Якщо банк визнав за необхідне звернутися до колекторів, то це не впливає на розглянутий термін. Також є ще одна тонкість. При укладанні кредитного договору в тексті може бути зазначено, що, саме в даному випадку строк позовної давності складе не три роки, а, скажімо, п’ять або десять років. Тому не варто дивуватися, що ваш термін позовної давності такий довгий, якщо ви підписали такий договір.
Списується чи борг по кредиту, якщо не платити більше трьох років?
Якщо відповідати коротко, то відповідь буде позитивною. Однак така ситуація практично неможлива. Чому це так?
Щоб термін позовної давності був врахований, необхідним є дотримання двох умов:
Боржник за цей час не повинен робити проплат по кредиту або звертатися в банк з будь-якими документами (наприклад, із заявою на реструктуризацію боргу).
Банк не повинен робити ніяких взагалі дій по поверненню боргу. Тобто ніяких звернень до суду, ніяких колекторів або інших способів вплинути на боржника.
Зрозуміло, що дана ситуація малоймовірна.
Чи можливо законно не платити по кредиту?
Як не дивно, можна стверджувати, що так, можна. Але це залежить від банку, а не від боржника. Виражається це в тому, що банк в певних ситуаціях може прийняти рішення про списання боргу. В цьому випадку можна не виплачувати кредит. Але це може вирішити тільки банк з якихось своїх причин.
Наведемо кілька варіантів, коли це може статися:
Сума боргу занадто мала банк не хоче витрачати ресурси на повернення боргу.
Це вигідно для коригування банківських показників для його звітності.
Смерть боржника або його зникнення безвісти.
Шахрайство при отриманні кредиту. У подібних випадках справа передається правоохоронним органам, а сума боргу списується.
Закінчення строку позовної давності. Цей варіант був розглянутий вище.
Може бути застосовано часткове списання заборгованості. Зазвичай це є результатом домовленості з банком з боку позичальника.
Чи існує чорний список неплатників?
Так, такі дані банки збирають і зазвичай обмінюються ними між собою. Також існує загальнодержавна база даних, де фіксується кредитна історія кожного, хто коли-небудь брав кредит в тій чи іншій формі. Якщо було зафіксовано, що ця людина — неплатник, то в подальшому йому довірятимуть при видачі кредитів набагато менше.
Чи не знайшли відповіді на своє питання? Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему — зателефонуйте прямо зараз:
Що буде якщо довго не платити кредит — які будуть наслідки?
Якщо я не плачу кредит, що робити? В умовах сучасної економічної нестабільності продовжує зростати число людей, нездатних вчасно погашати свої боргові зобов’язання. Втративши місце роботи людина просто не в силах здійснювати щомісячну оплату і він починає цікавитися, що буде якщо не платити кредит 3 роки?
На форумах в мережі існує незліченна кількість оповідань про невдалих позичальників і про те, що буває в разі неплатежів. Найпоширеніша причина — не можу платити кредит тому, що немає грошей або роботи!
Наслідки несплати можуть бути дуже сумними, тому краще заздалегідь ознайомитися з можливими неприємностями і відшукати шляхи виходу з ситуації, що склалася. Спробуємо розібратися, чи є несплата позик катастрофою, або все не настільки страшно?
З цієї статті ви дізнаєтеся:
Які бувають види позик?
Існує кілька різновидів позики для фізичних осіб:
Цільовий — це може бути іпотека, автокредитування;
Споживчий — фінанси видаються на будь-які потреби;
Позики по карті;
Придбання товару в розстрочку.
Якщо не платити кредит банку, взятий на певні потреби, то він відбирає заставне майно в рахунок його погашення. Забирають, зазвичай, автортранспорт, квартиру, ділянку.
Скільки можна не оплачувати свої борги?
Фінансові організації ретельно стежать за надходженнями платежів на свої рахунки. Вже після першого тижня прострочення починаються дзвінки від співробітників установи і смс-нагадування. Спочатку спілкуватися з неплатоспроможним людиною будуть ввічливо, а згодом тон спілкування може змінитися. Потім боржникові починають регулярно надходити листи з вимогою заплатити позику. Після цього фінансова організація може перепродати суму позики колекторам, про які давно розповідають страшилки. Якщо всі ці методи не допомогли, то банк звертається в судові органи для примусового витребування фінансів.
Якщо не платити кредит 2 місяці і більше — що буде?
Трапляється і так, що людина втратила роботу і активно шукає нову. У цей період у нього відсутня можливість погашати свої зобов’язання. І в цей момент його цікавить одне — що мені загрожує, якщо не плачу кредит деякий час?
Якщо не вносяться платежі два і більше місяці, то весь цей період продовжують нараховуватися штрафи і неустойки. Підсумкова сума заборгованості лише зростає.
Якщо прострочення допускаються регулярно, то фінансова установа має право розірвати договір достроково і зажадати оплатити решту суми протягом короткого терміну.
Що робити при загрозах банку і колекторів?
Банки рідко вдаються до погроз життю, вважаючи за краще діяти в рамках закону. Якщо оплата за борговими обов’язками не вносилася більше року, то фінансові організації перепродують борг колекторської службі. Цього найбільше і побоюються люди, які допустили прострочення.
Як правильно діяти, якщо тиск колекторів?
Пам’ятайте, що у колекторів немає ніяких прав вилучати майно або гроші. Всі ці дії можна відносяться до вимагання та переслідуються в установленому порядку. Якщо не можеш платити кредит, а колектори псують життя твоїх рідних та сусідів, погрожують розправою, то негайно потрібно звернутися в поліцію. Кожну загрозу і дзвінок краще записувати на диктофон або відеокамеру.
Другие статьи и услуги адвокатов нашей компании:

Реструктуризация кредита
Как получить реструктуризацию кредита. На какую реструктуризацию вы можете рассчитывать и чем вам поможет адвокат.

Услуги Антиколлектора
Что нужно делать, если вам постоянно поступают звонки с угрозами, ваш долг растет не по дням а по часам. Чем может помочь антиколлектор.

Адвокат по Кредитам
Кто такой юрист по кредитным долгам, чем отличается от обычного юриста и как найти профессионала, а не мошенника?

Адвокат по семейным делам
Семейные споры – практически один из самых распространенных видов дел. В нашу адвокатскую компанию очень часто клиенты обращаются за помощью именно в сфере семейного права.
Оставить заявку на звонок:
Карта проезда: