Как узнать когда будет суд по ДТП

Як передають документи на суд по ДТП.

Якщо ви потрапили в ДТП, то швидше за все після цього буде судовий розгляд. Не залежно від того, хто винуватець, судове рішення буде потрібно всім учасникам ДТП для отримання страхових виплат. Щоб зрозуміти, як відбувається суд після ДТП, потрібно розібратися зі «специфікою» справ, пов’язаних з дорожніми правопорушеннями.

Самій транспортній пригоді може бути присвоєна різна правова кваліфікація на основі ступеня пошкоджень і матеріальних збитків. Від цього залежить як буде надалі відбуватися суд після ДТП. Якщо під час дорожньо-транспортної пригоди ніхто сильно не постраждав, а збиток нанесений тільки матеріальний, то справа буде розглядатися в адміністративному суді. Але, якщо є тяжкі тілесні ушкодження або смерть потерпілого, то штрафом водій вже не відбудеться, буде порушено кримінальне провадження.

Спочатку розслідуванням ДТП займаються інспектори поліції, що роблять збір первинних матеріалів на місці події: складають схему зіткнення, збирають пояснення фігурантів, свідків, інші докази провини одного з учасників (або обох). При наявності всіх даних для визначення винуватця, патрульна поліція має право скласти протокол про адміністративне правопорушення. Якщо доказів мало, справа направляється на дізнання, після чого вже виноситься остаточне рішення про притягнення винуватця ДТП до адміністративної відповідальності.

При наявності ознак кримінального правопорушення, на місце ДТП виїжджає слідчо-оперативна група, що займається збором матеріалів. Ходом кримінального розслідування керує прокурор, під контролем якого знаходиться слідчий, який безпосередньо займається збором доказової бази. В кінці слідчих дій на підозрюваного складається обвинувальний акт, і справа направляється до суду.

Як відбувається суд після ДТП.

Після збору всіх доказів, призначається дата і місце суду. Всім учасникам ДТП висилаються повістки. Часто повістки не доходять вчасно або взагалі не приходять. Тому краще самостійно дізнатися число, на яке призначене судове засідання. Зробити це можливо через 15 днів після ДТП в адміністративній канцелярії.

В ході суду, учасники ДТП знайомляться з адміністративним справою.

Учасники ДТП мають право:

Заявляти в суді клопотання;

Подавати письмові, фото і відео докази;

Заявляти клопотання про виклик свідків;

Вимагати своєчасного і об’єктивного розгляду справи;

На апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.

Після того як суддя розгляне матеріали справи і вислухає свідків, він виносить рішення по суті розглянутих матеріалів. Термін на оскарження постанови суду становить 10 днів. Отримати копію постанови суду можливо в канцелярії суду через тиждень після судового засідання.

Дії водія в разі ДТП.

Ризик потрапити в аварію в Києві дуже великий. Щоб нічого не погіршити потрібно дотримуватися певного порядку дій, якщо ви потрапили в ДТП.

Що конкретно потрібно зробити, якщо ви потрапили в ДТП.

У перші хвилини після дорожньо-транспортної пригоди потрібно швидко прийти в себе і заспокоїтися.

Увімкніть «аварійку», заглушіть машину і виходите з неї.

Не влаштовуйте «розборок», спокійно з’ясуйте, чи є постраждалі, і як сильно пошкоджені автомобілі.

При наявності постраждалих, викликайте «швидку», а потім телефонуйте в поліцію і страхову.

Спробуйте знайти свідків аварії, які підтвердять Вашу правоту. Запишіть їх номери телефонів.

Не пересувайте машину до приїзду поліції.

Сфотографуйте місце аварії.

Якщо треба евакуатор, бажано мати з собою номер телефону цієї служби.

Якщо постраждалих немає, то можна «роз’їхатися полюбовно». Це вигідно обом сторонам.

Винуватець ДТП не матиме проблем з поліцією і судом, потерпілий отримає гроші значно швидше, ніж через страхову або суд.

При «полюбовному роз’їзді» другий учасник може відмовитися оплачувати ремонт.

Якщо винуватець ДТП викликає підозри, на полюбовна рішення не погоджуйтеся.

Оформляємо ДТП.

Якщо Ви довго чекаєте поліцію, тримайте себе в руках і спілкуйтеся спокійно, без нервів.

Слідкуйте, щоб співробітники поліції правильно склали схему ДТП. Допомагайте зробити виміри і заодно простежте за їх точністю.

Детально опишіть в поясненнях, як сталася аварія, з якою швидкістю Ви рухалися, на який сигнал світлофору, в якому ряду, який маневр намагалися зробити і т.д.

Якщо Ви винні, вкажіть пом’якшувальні обставини — погана дорога, відсутність розмітки на дорозі, не працював світлофор, дощ, туман.

Пройдіть медобстеження, якщо потрібно визначити наявність алкогольного сп’яніння. Інакше довести, що Ви були тверезим — неможливо.

Вивчіть протокол, потім підписуйте. Якщо Ви не згодні, то в поясненнях до протоколу напишіть все, викладіть свою точку зору. Пам’ятайте, суд буде керуватися тільки протоколом. Отримайте тимчасове посвідчення водія. Поліція повинна видати довідку про ДТП для страхової.

Йдемо до суду.

Спочатку потрібно приїхати в страхову і оформити страховий випадок. Виплату Ви отримаєте після судового рішення.

Оплата ремонту вашої машини буде по КАСКО. А ремонт машини потерпілого буде по ОСАГО.

Потрібно особисто бути присутнім на суді і впливати на процес винесення рішення. Ваша відсутність на суді може негативно вплинути на суворість рішення.

Якщо аварія серйозна, то краще заручитися підтримкою адвоката.

Отримати копію рішення суду можна в канцелярії через тиждень після засідання.

Щоб повернути права, в поліції потрібно пред’явити: рішення суду (якщо там тільки штраф), ксерокопію квитанції про сплату штрафу, тимчасове посвідчення.

Висновок:

При ДТП зупиніть машину, дізнайтеся, чи є постраждалі, телефонуйте в поліцію і страхову.

Активно беріть участь в оформленні ДТП. Детально в поясненнях викладіть свою думку. Не відмовляйтеся від медичного обстеження.

Повідомте страхову. Будьте присутнім в суді.

Другие статьи и услуги адвокатов нашей компании:

Адвокат по ДТП

Что делать, если вы попали в ДТП. Какую помощь и услуги вам может оказать адвокат по ДТП. Почему важно обращаться к адвокату на раннем этапе.

Консультация юриста по ДТП

Квалифицированная консультация адвоката по ДТП необходима сразу после происшествия, независимо виновник вы или потерпевший в аварии.

Оставить заявку на звонок:

Карта проезда:

Добавить комментарий