Вы сейчас просматриваете Чи є законним протокол за відсутність страховки

Чи є законним протокол за відсутність страховки

За відсутність Полісу автоцивілки згідно положень ст.126 КУпАП передбачено штраф у розмірі 425 грн. Однак, слід зауважити, що відповідно до положень п.21.2 ст.21 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників НТС», контроль за наявністю Полісів здійснюється поліцейськими при складанні протоколів за порушення ПДР і оформленні матеріалів ДТП, а також органами прикордонної служби України під час перетинання автомобілями кордону України.

Таким чином, притягнути до відповідальності за відсутність Полісу автоцивілки патрульний не може просто так — зупинивши автомобіль і перевіривши його наявність. У той же час якщо ви порушили ПДР або скоїли ДТП, то крім штрафів за ці порушення, доведеться також сплатити штраф за відсутність Полісу — якщо його немає. Та й це не найстрашніше — адже в такому випадку шкоду, заподіяну Вами в результаті ДТП, доведеться відшкодовувати самостійно, а в нинішніх реаліях з вартістю запчастин і майна — це дуже дорого. І навіть ліміту в 130 000 грн. по майну, передбаченого Полісом обов’язкового страхування іноді не вистачає. А з цього рекомендую: стежити за наявністю Полісу обов’язкового автоцивілки і добровільно достраховивать свою відповідальність на додатковий ліміт, як мінімум ще на 100 — 200 тис. Грн., А краще на 500 тис. Або 1 млн.

При цьому важливо дотримуватися одна умова — ретельно вибирайте страхову компанію. Чи не вважайте, що страхування відповідальності це формальність. Так, можна спробувати захиститися від потерпілого наявністю Полісу, але краще коли Ваша страхова нормально виплатить відшкодування і ніхто не буде мати до Вас претензій, тим більше, що судова практика на сьогоднішній день дає потерпілому вибір — отримувати відшкодування в страховій винуватця або безпосередньо з заподіювача шкоди .

Добавить комментарий