Вы сейчас просматриваете Адвокат по ДТП з потерпілими

Адвокат по ДТП з потерпілими

Ми висококваліфіковані адвокати у кримінальних справах про ДТП з потерпілими, справах про водіння автомобіля в нетверезому стані. Надаємо послуги в кримінальних і цивільних справах, пов’язаних з ДТП та відшкодуванням шкоди. Змусимо страхову покрити заподіяну шкоду. Послуги винуватцям, потерпілим, свідкам, третім особам. 

Консультація – 500 грн. 

Ви знаходитесь на сайті адвокатів з досвідом ведення кримінальних справ у сфері порушення правил безпеки дорожнього руху. Ми успішно завершили безліч справ за цією статтею. Завдяки досконалим знанням у автотехнічній сфері, можемо успішно супроводжувати справи про ДТП, як в кримінальній площині, так і в цивільній, включаючи цивільні позови в кримінальному процесі.

Досконально знаємо механізм розрахунку виплати страхового відшкодування, допоможемо стягнути недоплачену страховку зі страхової компанії, в тому числі і з банкрута.

Послуги адвоката по статті 286 КК України.

Ми надаємо нашим клієнтам послуги адвоката у кримінальних справах, пов’язаних з ДТП, в результаті якого є постраждалі, заподіяні легкі, тяжкі і середньої тяжкості тілесні ушкодження, або пошкодження, що спричинили смерть потерпілого. Послуги адвоката надаються як винному водієві, так і пасажиру або потерпілому пішоходу, велосипедисту, водієві байка.

Відкриття кримінального провадження за 286 статтею.

Кримінальне провадження відкривається в разі, якщо в результаті ДТП хтось із його учасників або третіх осіб, отримав тяжкі тілесні ушкодження або ушкодження середньої тяжкості, ну і, звичайно ж, у разі смерті. Тяжкі і середньої тяжкості тілесні ушкодження – це зазвичай переломи рук, ніг, ребер або пошкодження м’яких тканин, лікування яких займає в лікарні більше 21 дня.

Про відкриття кримінального провадження по справі слідчим виноситься відповідна постанова, і дані про злочин вносяться до ЄРДР. 

Від ступеня тяжкості тілесних ушкоджень залежить і подальша стратегія роботи адвоката у справі. У випадку з середньою тяжкістю тілесних ушкоджень, кримінальним процесуальним законодавством дозволяється укладення угоди про примирення між винною особою та постраждалим. При тяжких тілесних ушкодженнях або смерті потерпілого, примирення не допускається. Ступінь тілесних ушкоджень встановлюється шляхом проведення судово-медичної експертизи. Як правило, слідчий витребовує всі документи з медичного закладу, в якому лікувався потерпілий, і направляє їх на експертизу з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

Якщо в результаті ДТП постраждалі отримали тільки садна, подряпини і зіпсований одяг (без переломів), то кримінальна справа не відкривається, а для порушника правил дорожнього руху настає відповідальність, передбачена ст. 124 КУпАП.

Яке покарання чекає винного водія по статті 286?

За ДТП з потерпілими можна отримати від штрафу в розмірі 3400 грн. до 10 років позбавлення волі. Все залежить від тяжкості наслідків, які наступили в результаті ДТП, позиції обвинуваченого та потерпілого. Судом враховуються як обставини, які пом’якшують вину правопорушника, так і ті обставини, які його вину обтяжують. В основному на суворість вироку впливає ступінь тяжкості тілесних ушкоджень потерпілих і їх кількість, визнає чи ні провину обвинувачений, чи простив потерпілий обвинуваченого, і яке покарання вважає для нього справедливим, та чи був водій п’яний або під дією наркотичних засобів, відшкодував чи ні матеріальний збиток, чи оплатив лікування.

Заходи впливу на водія, які застосовуються судом:

Якщо в результаті ДТП були заподіяні середньої тяжкості тілесні ушкодження, то суд покарає водія штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Якщо потерпілий отримав тяжкі ушкодження або помер, то водієві варто очікувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Якщо померло кілька людей (як у випадку з Зайцевою та Дроновим), то винуватця чекає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Найчастіше, за ч. 2 ст. 286 КК України винуватців аварій засуджують до трьох років позбавлення волі, та на підставі ст. 75 КК України звільняють від відбування покарання в місцях позбавлення волі з встановленням іспитового терміну від одного до трьох років.

Пом’якшуючі провину обставини:

  • явка з повинною.
  • щиросердечне зізнання, каяття.
  • відшкодування збитків на стадії досудового розслідування.
  • надання медичної допомоги.
  • вагітність.
  • складні сімейні обставини.
  • вчинення злочину з примусу або під впливом.
  • сильне душевне хвилювання.
  • крайня необхідність.

Що робити в першу чергу, якщо ви стали учасником аварії з потерпілими?

У першу чергу потрібно звернутися до фахівця за консультацією. Дізнатися яка відповідальність на вас чекає, розповісти обставини справи, обговорити перспективи розвитку кримінальної справи. Ми спеціалізуємося на наданні адвокатських послуг у сфері ДТП, в тому числі і аварій з потерпілими, аварій заподіяних внаслідок водіння в нетверезому вигляді, кримінальних проступків за водіння автомобіля в нетверезому вигляді.

У другу чергу потрібно допомогти потерпілому з лікуванням. У будь-якому випадку це урахується судом. Навіть якщо справу вдасться закрити на стадії кримінального провадження, не доводячи до суду, то совість у вас залишиться чиста, якщо ви повністю оплатите лікування потерпілому. 

Далі потрібно готуватися до допитів, заручитися допомогою адвоката, укласти договір про юридичне супроводження на стадії досудового слідства, підготувати відповіді на провокаційні питання і згадати всі деталі події.

Крім цього, важливо не забути протягом 3 днів повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку і нанесенні шкоди здоров’ю. Це важливий момент, оскільки ваша страхова компанія зобов’язана відшкодувати потерпілому витрати на лікування та ремонт транспортного засобу. Не секрет, що страхові компанії не покривають повну суму збитків, оскільки виплачують страховку з урахуванням зносу, але страхове відшкодування значно зменшить ваші втрати по відшкодуванню матеріальної шкоди та шкоди здоров’ю потерпілих.

Як закрити кримінальну справу по статті 286?

Закриття кримінальної справи по статті 286 можливо як на стадії досудового слідства, так і безпосередньо в судовому засіданні. Можливі два варіанти закриття кримінальної справи.

Перший: Закриття кримінальної справи у зв’язку з примиренням винного і потерпілого. Примиритися на підставі ст. 46 КК України можливо лише у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 248 КК України з обов’язковим відшкодуванням потерпілому завданої шкоди, і при відсутності у потерпілого будь-яких претензій до винуватця. У разі укладення договору про примирення сторін на стадії судового слідства, слідчий виносить постанову про закриття провадження по кримінальній справі. У разі укладення договору на стадії судового розгляду, судова справа закривається на підставі ухвали суду. У всіх випадках закриття кримінальної справи, винна особа вважається такою, що не притягувалася до кримінальної відповідальності.

Другий: Закриття кримінальної справи у зв’язку з відсутністю в діях особи ознак кримінального правопорушення. Закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України можливо в кримінальному провадженні як за ч. 1 ст. 286 КК України так і за ч. 2 і 3 ст. 286 КК України. Підставою для закриття кримінального провадження по справі служить висновок експертизи про те, що водій виконав усі вимоги, передбачені п. 12.3 ПДР України, для запобігання зіткнення, але ДТП настало з причин, не залежних від дій водія. 

Послуги адвоката по статті 286-1 КК України.

З 01.07.2020 року в Україні введена кримінальна відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Раніше водії несли відповідальність за ст. 130 КУпАП, з введенням кримінальної відповідальності, випивші за кермом будуть притягуватися до відповідальності за ст. 286-1 КК України. По суті, законодавець вилучив статтю 130 Кодексу про адміністративні правопорушення і помістив її в кримінальний кодекс. Але самі механізми визначення ступеня сп’яніння і ступеня наявності в крові наркотичних засобів не змінилися. Отже, якщо ви попалися на водінні транспортного засобу в стані сп’яніння, рекомендуємо скористатися послугами адвоката. Ми надаємо такі послуги і є фахівцями у сфері захисту фізичних осіб у справах про управління автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Детальніше про методи захисту, що використовуються адвокатом у таких справах читайте тут.

Добавить комментарий